Folia do przyłbic

Przyłbice stały się w ostatnich miesiącach towarem pierwszej potrzeby. To ważny element ochrony przed zakażeniem i dodatkowo stanowi odpowiednią barierę przez zarażeniem innych.

Z czego wykonana jest przyłbica?

Przyłbica to głównie folia PCV poddana procesowi uplastycznienia. Twarda folia PCV doskonale nadaje się do formowania, a dzięki swoim plastycznym właściwościom doskonale sprawdza się w przypadku produkcji przyłbic.
Ich zaletą jest gładka powierzchnia i względna twardość. Wykorzystywana jest w wielu branżach. Wykorzystuje się ją w przemyśle drukarskim, zabawkarskim, reklamowym, a z racji wzmożonego zapotrzebowania na przyłbice, w ostatnich miesiącach jest głównie wykorzystywana w celu ich produkcji.

Folie do przybic wykorzystuje się oczywiście w innych dziedzinach przemysłu. Z racji swojej funkcjonalności i łatwej obróbki to doskonały materiał do produkcji artykułów gospodarstwa domowego, do produkcji artykułów biurowych, do oznaczeń kablowych.

 

O kolorystyce folii PCV

Wcześniej wspominaliśmy o „kolorze” transparentnym. Przyjrzyjmy się bliżej całej kolorystyce folii PCV. Praktycznie każdy kolor jest do wykonania, dlatego i producenci folii PCV, i klienci lubią określić kolor według wzornika kolorów RAL. Tutaj każdy odcień, kolor ma swój kod. Składając zamówienie z wykorzystaniem kodu RAL możemy być pewni, że dostaniemy oczekiwany kolor.

Inna możliwość to podanie koloru określając go nawiązaniem do przedmiotów, które wszyscy znamy. Np. folia PCV strażacka czerwona jest wykorzystywana do produkcji okienek do kalendarzy.

Kolor folii uzyskamy dzięki odpowiedniej mieszance pigmentów. Recepturę poda nam producent pigmentów. Należy to traktować jako dobry punkt wyjścia i przez wiele prób produkcyjnych dopasować do naszych oczekiwań mieszankę surowców. Kolor folii PCV praktycznie nie ma wpływu na właściwości folii – np. termoformowanie.

Ilość odcieni danego koloru folii PCV jest nieskończona. W ostatnich latach producenci sztucznych choinek z folii PCV próbują naśladować naturę, np. kolorystę sosny, świerków itp. Kolor ciemno-zielony mamy już w tysiąc warjacji, z odcieniem m.in. brązowym, srebrnym lub szarym; powierzchnią matową lub błyszczącą.

Wyzwanie przy uzyskaniu właściwego koloru dla folii PCV stwarza fakt, że jeśli zgnieciemy folię PCV, to przy zagięciu staje się ona biała. To żaden problem przy białej folii PCV, ale wygląda źle przy kolorach ciemnych. Ten problem można rozwiązać poprzez odpowiednie „nasycenie” kolorem folii PCV.

 

 

Folia PCV – istota, zastosowanie, funkcje

Dzięki dobrej właściwości do termoformowania spotkamy ją jako opakowanie. Opakowania mają zadania tzw. funkcjonalne a także dekoracyjne. Do funkcjonalnych należą np. opakowanie narzędzi, gdzie formowana folia PCV ma służyć i trzymać narzędzie w miejscu, skąd wyjmuje się je i składa z powrotem. Do tego celu można wykorzystać folie PCV z surowców wtórnych, czyli z recyklingu, a także tzw. domieszaniem do surowców oryginalnych w różnych proporcjach. Jest to tańsze rozwiązanie i taka folia PCV spełnia takie same funkcje, jak ta dużo droższa folia PCV wyprodukowana tylko z pierwotnych materiałów.
Jeśli chodzi o wersję dekoracyjną folii PCV – tutaj zasada „estetyka przede wszystkim” jest najważniejsza. Drogie perfumy, markowe zegarki, smartfony w opakowaniach fabrycznych maja sugerować jakość nawet swoim opakowaniem; w naszym przypadku jest to termoformowana folii PCV.
Pracując w biurze do dzisiaj zużywamy papier do drukowania, czy nawet wizytówki. Dokumenty składamy w teczki, a te teczki do skoroszytów – bardzo często wykonanych własnie z folii PCV.
Przednia strona skoroszytu jest często przezroczysta czyli transparentna. Transparentność zależy w główniej mierze od jakości folii PCV. Majac odpowiedni park maszynowy możemy uzyskać bardzo wysoką transparentność wykorzystując pierwotne materiały do produkcji folii PCV. Niemiec na to mówi „glasklar” – czyli jak szybą/szkłem.
Mniej transparentną folie PCV nazywamy mleczno-transparentna. Taką folię PCV możemy wyprodukować na prostszych liniach produkcyjnych, wykorzystując surowce wtórne. Tutaj ewentualne wtrącenia sa akceptowane.
Chcąc uzyskać mniejszą transparentność i jednocześnie mieć folie PCV z 1-ej klasy mamy także inną możliwość. Chodzi o moletowanie folii PCV. Moletowanie jest to naniesienie pewnej struktury na naszą folię. Najczęściej jest to tzw. piaskowa struktura. Podczas nakładania takiej folii na dany przedmiot jest ona transparentna, ale jeśli między moletowaną folią PCV i przedmiotem jest luz folia staje się nieprzezroczysta. Mamy możliwość wyprodukowania folii PCV tylko jedną stroną moletownej, a także z moletem na obu stronach.

 

Zastosowanie folii PCV

Folia PCV naszej produkcji ma wielorakie zastosowanie m.in w budownictwie:

  •  do wykonywania warstwy przeciwwilgociowej pod podłogi,  wylewki
  • do ochrony przed wilgocią fundamentów
  • do wykonywania zabezpieczeń części podziemnych budowli
  • do wykonania izolacji tarasów
  • do budowy uszczelnienia sztucznych zbiorników np. basenów
  • do umocnienia wałów i ich uszczelnienia
Poza budownictwem folię PCV i PVC wykorzystujemy np, w wykonaniu kurtyn na halach

Folia PCV ma zatem różne zastosowania, ale różna jest również jej grubość. Od przeznaczenia należy dostosować grubość i tym samym sztywność. Zachęcamy do kontaktu z nami.

Pomożemy w doborze folii.

 

 

Producent folii

Jesteśmy jednym z nielicznych producentów folii pcv na konkretne zamówienie. Wyprodukujemy Państwu taki produkt jaki dokładnie będą Państwo potrzebować. Folia może mieć wybrany rozmiar, kolor oraz grubość. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi produktami oraz kontaktu. Wyprodukujemy folię specjalnie na Państwa życzenie.

 

Dbamy o jakość naszej foliiWir sorgen für die Qualität unserer Folie

Surowce i materiały PCV kupujemy od sprawdzonych, sumiennych dostawców. Odpady folii PCV są starannie sprawdzane i dokładnie segregowane, aby nie pogarszać jakości wykonywanej folii. Odpady i surowce wtórne stanowią taki procent całości wsadu materiałowego do produkowanej folii PCV, aby jej jakość była zadowalająca. Folie PCV produkowane przez nas utrzymują parametry zbliżone do folii PCV produkowanych z oryginalnych surowców. Produkowane przez nas folie PCV są dostosowane do wymagań klientów. Ilość folii PCV można określić w kg. lub m bieżących oraz m2.

Die PVC Rohstoffe und Materialien kaufen wir von geprüften, gewissenhaften Lieferanten. Die PVC Abfälle werden gründlich überprüft und genau sortiert, um die Qualität der gefertigten Folien sicher zu stellen. Die Abfälle sowie die Sekundärrohstoffe bilden lediglich solch einen Prozentanteil am Materialeinsatz bei der Folienproduktion, dass die Qualität unserer Produkte stets sichergestellt ist.  Die von uns produzierte PVC Folie ähnelt den Parametern von PVC Folien, die aus originalen Rohstoffen hergestellt werden, und werden den Anforderungen unserer Kunden angepasst. Die Folienmenge kann man in Kg, laufenden Metern als auch in m2 angeben.

 

Folia PCV cenyFolia PCV ceny

Jest to folia bardzo często wykorzystywana do celów w budownictwie m.in. jako folia fundamentowa i folia na dachy.

OFERTA   CENOWA  NA  FOLIE   PVC  NA  OZNACZENIA  KABLI
( w rolkach  po  100 mb) dla odbiorców hurtowych

Lp. Kolor folii Grubość folii  mm Szerokość folii  mm Cena  za  1 mb/zł
1. Niebieska

Czerwona

Żółta

0,10 mm 200 mm 0,10 zł.
2. Niebieska

Czerwona

Żółta

0,20 mm 200 mm 0,18 zł.
3. Niebieska

Czerwona

Żółta

0,30 mm 200 mm 0,26 zł.
4. Niebieska

Czerwona

Żółta

0,30 mm 250 mm 0,32 zł.
5. Dowolny –    uzgodniony. od 0,10 do 0,50 mm od 80 do 600 mm Uzgadniana  indywidualnie
Zakład   ma  możliwość wykonania nietypowych  kolorów  i  wymiarów, wymaga to jednak  dodatkowych   uzgodnień.

 

sv_SESwedish